Sadece insan taşımak amacıyla üretilen asansörlerdir. Binanızın durumuna ve isteğinize göre farklı hız ve kapasitelerde yapılabilir.
Genellikle:
Konutlarda: 320kg-400kg-630kg-800kg-1000kg
İş yerlerinde: 630kg-800kg-1000kg-1250kg-1600kg kapasitelerinde yapılmaktadır.

İnsan Asansörleri 2 farklı tipte yapılmaktadır.

MAKİNE DAİRESİZ ASANSÖRLER
Makine dairesinin bina üzerinde yer kapladığı ve binanın estetik görünüşünü bozduğu düşünülerek dişlisiz makinelerin üretimine gidilmiştir. Bu makineler frekans kontrolü ile çalışır. Asansörün duruş-kalkış tek hareketli parçayla kabinin seyrine büyük bir konfor sağlar. Dişlisiz makine sayesinde makine dairesi ortadan kalkmakta ve asansör kuyusu içerisinde, montajın gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Montajı yapılan dişsiz makine bir disk şeklinde olup asansör makinesinin ağırlığının yarısı kadar ağırlıktadır. Kullanılan bu makine hassas kalkış ve duruşlarıyla sessiz ve titremesiz çalışmasıyla büyük bir konfor sağlar. Dişlisiz makine diğer asansör makinelerine oranla çok daha verimlidir. Ayrıca enerji tüketiminde geleneksel asansörlere göre %40 daha az enerji tüketmektedir. Taşıma kapasitesi 2000 kg 1,6 m/sn hızda çalışabilmektedir. Dişlisiz makineye müdahale edilmesi mümkündür. Makine dairesinin kuyu üzerinde tesisinin müsait olmadığı yerlerde büyük bir çözünürlük sağlayan dişlisiz makine ile çalışan asansörlerde asansör kabini kat arasında kaldığı zaman tahrikli asansörlerde olduğu gibi freni açmak ve volanı çevirerek asansör kabinini takip etmeye gerek yoktur. Kumanda panosuna müdahale ile ikaz ışıkları sayesinde kabini otomatik olarak en yakın kata gelişini izlemek mümkündür.

Genelde bu tip yüksek kapasiteli asansörler özellikle yolcu terminalleri çok katlı mağazalar, alışveriş merkezleri ile eğitim, kültür ve sağlık kuruluşları için uygun bir çözüm oluşturmaktadır. Makine dairesine gerek duyulmaması gelir getiren bina alanını artırmakta bunun yanı sıra sistemin enerji etkinliği, işletme maliyetini düşürerek ek bir değer kazandırmaktadır.

Avantajları
• Makine dairesiz tasarım ile bina hacminden tasarruf
• Üstün kontrol teknikleri ile eşsiz duruş hassasiyeti
• Her çeşit binaya kolay enteğresyonu
• Kaldırma ünitesinin üstün perfonması ile sessiz ve konforlu seyir
• Daha az kalkış akımı daha az enerji kullanımı
• Hızlı ve etkin montaj
• Maksimum performans

Sistemin Görünüşü

BUTTON_NAME